Nu mai am anotimpuri preferate de ceva vreme. Am descoperit că mă bucură fiecare schimbare și că frumusețea vine tocmai din faptul că fiecare transformare aduce ceva nou și bun. Dar dacă e să pun degetul pe o lună care mi-e mai aproape de suflet, aceea e mai.
Luna aceasta pare să se asocieze cu acțiunea: a merge la mare, a organiza un picnic, a cumpăra bujori, a ieși în parc, a merge la pădure. Cu toate că azi luna mai capătă și valențe interioare, împingându-ne să găsim soluții creative la un normal de care ne este dor, nu își pierde din sens.
Mai este despre a (re)descoperi. Ceea ce vom încerca să traducem și noi. Ne vom croi materiale astfel încât să descoperim și să inspirăm sau să motivăm la a acționa.