La Cizmărie vă invită la Târgul de Crăciun

targ de craciun la cizmarieÎntre 16 şi 22 decembrie, dacă ajungeţi în „La Cizmărie”, veţi descoperi un târgul de Crăciun handmade, cu „lucrușoare făcute de mână, cu drag colorate și numa’ bune de admirat și de făcut cadou celor dragi”.

La târg veţi putea găsi veți găsi de la picturi, la bijuterii, de la instrumente muzicale la genți croșetate… o diversitate de culori și forme de ți mai mare dragul să le porți.

Și de vreți, vă veți delecta cu seri de poveste, proiecții de filme, seri de diafilm cu poveștile copilăriei, ateliere handmade, seară muzicală… toate puse la cale de expozanți. Pe lângă asta, cine va dori, va putea participa la croșetarea unui lung, luuung, luuuung fular de lână pe care îl vom scoate la licitație în scop caritabil.