„I had a dream” – expoziţie de debut

expozitie insomniaÎntre 11 şi 30 aprilie va avea loc prima expoziţie personală a studentului Mihail Sandu, absolvent al Universităţii de Artă şi Design Cluj-Napoca. Mâine, începând cu ora 19:30, în cafeneaua Insomnia, va avea loc vernisajul expoziţiei organizate de Galeria Şoimii Patriei. Curatorul expoziţiei „I had a dream” este Bogdan Iacob, alături de asistentul său Pavel Curagău, student şi el la UAD.

Galeria Şoimii Patriei este un proiect de o simplitate dezarmantă, născut din prietenie şi dorinţa de a sprijini arta tinerilor studenţi din Cluj. Asociaţia nu şi-a propus performanţe comerciale şi nu îşi doreşte să fie un spaţiu glamour. Ceea ce îşi propune să realizeze este, poate în primul rând, crearea unei atmosfere vivace, de sinceră comunicare între membrii unei comunităţi artistice locale, la al cărui dinamism doreşte să contribuie.

No Comments Yet

Comments are closed