18+ Festivalul tinereţii pe dealul Cetăţuii

Un nou festival se va desfăşura la Cluj în perioada 17-18 mai. Este vorba de „18+„, o sărbătoare a tinerilor, cu vârsta sau cu inima, care va avea loc pe dealul Cetăţuii din Cluj-Napoca. Evenimentul gândit ca o experienţă totală, o are ca primă invitată pe Nadéah de la Nouvelle Vague, membră fondatoare a trupei alternative The LoveGods.

eveniment 18De asemenea, proaspătul festival le pregăteşte clujenilor un labirint de aproape 600 de metri pătraţi, cu tema „1001 metri de poveste românească”, o Sherezadă românească. În labirintul popular autentic publicul va putea descoperi motive, texturi, ilustraţii, sunete culori, obiecte, legende şi texte tematice din toată ţara.

De asemenea, în cadrul festivalului 18+ vor avea loc şi workshop-uri şi diverse ateliere inventive, dar şi expoziţii fotografice.

Biletele pot fi achiziţionate la intrarea în incinta festivalului la următoarele tarife:

    20 lei – bilet/zi
    30 lei- abonament festival
    25 lei- abonament festival pentru studenţi

Sursa foto: 18plusfestival.ro

No Comments Yet

Comments are closed