Dirijorul Thomas Herzog, pe scena Filarmonicii clujene

Concert Simfonic 15 martie- afisMâine, 15 martie, Filarmonica de Stat “Transilvania” invită clujenii la un Concert Simfonic al Orchestrei Filarmonice alături de violoncelistul Alexandra Guţu, sub bagheta dirijorului Thomas Herzog din Elveţia.

Programul serii cuprinde: Uvertura la opera Genoveva şi Concertul pentru violoncel în la minor, de Robert Schumann şi Simfonia nr. 1 în do minor, semnată de Johannes Brahms.

Concertul va începe de la ora 19, în sala Auditorium Maximum a Colegiului Academic.

Biletele se pot cumpăra de la Agenţia de Bilete a Filarmonicii (Piaţa Lucian Blaga nr. 1-3, la parter în incinta Casei de Cultură a Studenţilor, Tel. 0264 43 00 60) de luni până joi între orele 10-16 sau vineri între orele 10-14, precum şi cu o oră înainte de concert, la Colegiul Academic (Casa Universitarilor).

No Comments Yet

Comments are closed